Слово “операція” звучить неначе вирок і викликає у переважної більшості людей занепокоєння та страх. Це абсолютно нормальна реакція, якої не потрібно боятися, але необхідно правильно налаштуватися на операцію, адже від цього залежить чимало: швидкість реабілітації як мінімум.
Будь-яке хірургічне втручання, незалежно від обсягу — це стрес для організму. Людина, відчуваючи тривогу, може втратити силу духу, страждати від панічних нападів. У декого може розвиватися тривожний невроз.
Як налаштуватися на операцію?
Щоб подолати внутрішній неспокій ми рекомендуємо виконувати декілька простих кроків:
-
Детально обговорити із лікарем увесь шлях до та після операції
Найчастіше страх у людини з’являється від невизначеності, нерозуміння, що на неї чекає. Уникнути появи паніки допоможе обізнаність людини в передопераційному періоді
-
Довіра лікарю
Звісно, коли ми довіряємо своє здоров’я, то повинні бути впевненими у своєму лікареві. Ознайомитись із біографією, прочитати наукові публікації свого лікаря - це ще один крок до впевненості у позитивному результаті.
-
Позитивний настрій
Пацієнту перед операцією не варто думати про поганий результат, читати в інтернеті різні лякаючі історії. Навпаки, потрібне позитивне мислення, адже важкі ускладнення, про які можуть розповідати учасники форумів, можуть виявитися перебільшеними або зовсім вигаданими. Тим більше, наявність ускладнень у однієї людини, не гарантує їх розвиток у іншої, так як кожен з нас індивідуальний.
-
Підтримка близьких
Підтримка близьких, родичів, завдяки якій пацієнт не відчуває себе самотнім, «кинутим».
Але головне - пам’ятати, що операція - це не вирок і вона не призводить до втрати працездатності, інвалідизації тощо.
Операція - це крок до повноцінного, якісного життя. Крок, на який непросто наважитися, але саме цей крок є життєзберігаючим.
Ми, зі своєї сторони, намагаємося створити максимально приємну та теплу атмосферу аби процес одужання був якомога приємнішим та швидшим!